Курс лекцій
ЧитатиОсновні розділи
Відомості з біології
Функціонування нейронних мереж визначається аналогією з людським мозком, який є підтвердженням того, що безвідмовні паралельні обчислення є потужним інструментом вирішення складних завдань і їх можна фізично реалізувати. Розробники надихаються новими ідеями нейробіологів, які виходять за межі традиційних обчислень.
Штучний нейрон та нейромережі
Штучна нейронна мережа - це математична модель, а також її програмне або апаратне втілення, що побудована за принципом організації та функціонування біологічних нейронних мереж. Використовуючі різні алгоритми нейронні мережі використовують в практичних цілях: в задачах прогнозування, управління, розпізнавання образів тощо.
Класичні архітектури та нейропарадигми
За архітектурою зв'язків, більшість відомих нейромереж, що знайшли практичне застосування, можна згрупувати у два великих класи: мережі прямого поширення (з односкерованими послідовними зв'язками) та мережі зворотного поширення (з рекурентними зв'язками). Типові архітектури мереж мають багато модифікацій та можуть бути складниками в інших мережах.
Нейромережі в задачах прогнозування та відображення
Нейронні мережі використовуються при вирішенні різних завдань і застосовуються там, де звичайні алгоритмічні рішення виявляються неефективними або неможливими: розпізнавання текстів, гра на біржі, контекстна реклама в Інтернеті, фільтрація спаму, перевірка проведення банківських операцій, системи безпеки і відеоспостереження тощо.
Сучасні досягнення в застосуванні нейромереж
Важливим напрямком є створення універсальних систем, що поєднують переваги звичайних ЕОМ і гнучкість нейрокомп'ютерів. Нейромережі вдало доповнюють традиційні програмні методи та дозволяють істотно підвищити продуктивність при рішенні високоінтелектуальних завдань з розпізнавання, класифікації, передбачення оптимізації тощо.
Курс лабораторних робіт
Дослідження властивостей і спроможностей кластичних нейронних мереж
Додаткові ресурси
Підбірка допоміжного матеріалу
Розподіл балів
Оцінювання знань студентів є сумою наступних складових
- Питання різного рівня складності
- Робота з нейроемуляторами
- Наукова доповідь і дослідження