Інтерфейс програмування додатків (API, application programming interface) це набір готових класів, процедур, функцій, структур і констант, що надаються додатком (бібліотекою, сервісом) для використання у зовнішніх програмних продуктах. Використовується програмістами для написання різноманітних додатків.
API визначає функціональність, яку надає програма (модуль, бібліотека), при цьому API дозволяє абстрагуватися від того, як саме ця функціональність реалізована. Якщо програму (модуль, бібліотеку) розглядати як чорний ящик, то API - це множина «ручок», які доступні користувачеві даного ящика, які він може повертати.
Програмні компоненти взаємодіють один з одним за допомогою API. При цьому зазвичай компоненти утворюють ієрархію - високорівневі компоненти використовують API низькорівневих компонентів, а ті, в свою чергу, використовують API ще більш низькорівневих компонентів.
API для сайту - це скрипт, який приймає запити (за методами GET (site.ru / api.php? A = b), POST) і повертає не звичайний HTML для браузерів, а результат запиту у певному форматі (XML , JSON, php serialize ()-ed).
АРІ призначений не для користувачів, а для скрипта зі стороннього сайту / сервісу / програми, який посилає ці GET / POST запити, отримує результат і використовує дані. Запити скріпт надсилає щоб виконати певну дію (наприклад, як дію, яку виконують користувачі сайту через браузер).
Розробникам-програмістам АРІ потрібен для інтеграції з іншими сайтами / сервісами програмами, або автоматизації певних дій. Зазвичай, АРІ створюються для дуже популярних сайтів або сервісів.
Онлайнові картографічні сервіси
Популярні геоінформаційні сервіси пропонують окрім перегляду карт пошук об'єктів, прокладання маршрутів і багато соціальних функції. Кожна з популярних систем має свої сильні і слабкі сторони, зумовлені спеціалізацією або історією розвитку.
YouTube-сервіс, що надає послуги відеохостингу. Користувачі можуть додавати, переглядати і коментувати відеозаписи. На сайті представлено як професійно зняті фільми і кліпи, так і любительські відеозаписи, включно з відеоблогами.
Перегляд та поширення відеоматеріалів YouTube
На сайті YouTube.com: користувачі можуть завантажувати відео в кількох поширених форматах, в тому числі. Mpeg і. Avi. YouTube автоматично конвертує їх у Flash Video і робить доступними для перегляду в онлайн.
За межами YouTube.com: кожне відео супроводжується готовою HTML-розміткою для вставки відео на інші веб-сторінки. Проста техніка CopyPaste зробила поширення відео з YouTube надзвичайно популярним, адже посилання на відео може бути впроваджено в HTML-код любої веб-сторінки.
Скачування відео: крім спеціальних сайтів, перетворюють посилання на сторінку з відео в посилання на файли, це дозволяють робити ряд сторонніх додатків (напр., SaveTube) і розширень для браузера (напр., UnPlug або інші розширення для Firefox або доповнення для Opera). Деякі менеджери завантажень також можуть зберігати відео з цього порталу (наприклад Download Master). Є також ряд спеціальних сайтів, які можуть завантажувати відео з YouTube.
Vimeo video - це онлайн сервіс, що надає безкоштовні і платні послуги відіохостінгу. Основною перевагою є можливість завантажувати відео ролики високої якості. Сайт належить корпорації InterActiveCorp (IAC), є основним конкурентом YouTube. Не зареєстровані користувачі на сайті можуть лише переглядати відео, додавати і коментувати відеозаписи дозволено після проходження процедури реєстрації.
HTML5 <audio>. Відтворення музики на сайті
Поява тегУ <audio> в HTML5 надало можливості легко відтворювати звук.
На тепер існує 3 вживаних формати для <audio> - оgg, .mp3, wav. Файл з розширенням .оgg буде програватися в Firefox, Opera и Chrome, формат .mp3 або .wav для Internet Explorer і Safari.
Віджет це невеликий незалежний програмний модуль, що зроблено за допомогою технології API і який працює в деякому середовищі (напр. сайті, браузері, мобільному телефоні) та виконує, як правило, одну певну функцію.
Віджети також називають гаджетами, інформерамі, а англійською gadget, badge, module, webjit, capsule, snippet, mini або навіть flake.
Веб-віджет (web widget) - це фрагмент коду, який може бути вбудований користувачем в HTML сторінку і використовуватися без значної модифікації. Як правило, при створенні веб-віджетів використовуються технології DHTML, JavaScript і Adobe Flash.
Веб-віджети можна умовно розділити на:
Інтерактивні з якими користувач може взаємодіяти, наприклад, відправляти SMS або шукати маршрут на карті.
Неінтерактивні, вміст і робота яких не залежить від дій користувача, що переглядає сторінку. Неінтерактивні віджети ще часто називають інформерамі. Класичний приклад інформера - погодний інформер.
Шрифт є одним із важливих елементів дизайну документа, який може підсилити чи навпаки зменшити ефективність донесення інформації до користувача. Важко переоцінити значення шрифту в оформленні тексту, будь то веб-сторінка чи журнальна стаття. Вірно підібраний шрифт полегшує сприйняття і додає сторінці свого неповторного стилю.
Під час підготовки до створення веб-сайту, необхідно визначитися зі шрифтами, що будуть використані. Часто різними шрифтами дизайнер набирає не лише основний текст сторінки, але і різноманітні заголовки, логотипи, та інші елементи, що прикрашатимуть сторінку.
Досвідчений розробник знає, що браузер може використовувати для відображення сторінки лише ті шрифти, які встановлені на комп'ютері у користувача. З цієї точки зору шрифти можна умовно розподілити до двох категорій:
Стандартні шрифти, які містяться в інсталяційних пакетах операційних систем, офісних програмах та Інтернет застосуваннях. Вони без проблем відображаються в переважної більшості користувачів.
Довільні шрифти, які користувач доставляє за власними потребами та уподобаннями. Вони можуть бути відсутніми у значної групи користувачів.
Веб-безпечні шрифти
В Інтернеті історично склалося таке поняття як «безпечні» веб-шрифти. Безпечним шрифтом можна назвати шрифт, який є стандартним для всіх операційних систем. Нажаль, абсолютно безпечних шрифтів не існує. Окремі шрифти можна назвати безпечними з деякими обмовками.
Основою для визначення «безпечних» шрифтів послужили шрифти найбільш поширеної операційної системи Windows, які використовуються в інших операційних системах.
Arial
Arial Black
Comic Sans MS
Courier New
Georgia
Impact
Times New Roman
Trebuchet MS
Verdana
Ці шрифти є в кожного користувача Windows, Mac OS і у переважної більшості користувачів Unix/Linux.
Для того, щоб текст сторінки міг відображатися однаково за задумом дизайнера в будь-якій операційній системі, існує можливість задавати кілька шрифтів для відображення тексту, тобто застосувати комбінації безпечних шрифтів - безпечні лінійки шрифтів.
За замовченням, для відображення тексту буде застосовано перший за ліком шрифт. У разі його відсутності на комп’ютері користувача для відображення буде використано наступний за ліком шрифт, і так далі. Зрештою, браузер обере з переліку відповідний для відображення шрифт.
Нестандартні (довільні) шрифти
А як же бути з решта шрифтами? Адже хочеться, щоб задум дизайнера побачило як можна більше число користувачів!
Для відображення довільних шрифтів останнім часом розроблено багато технологій, і розробнику варто знати про всі, щоб обрати зручний для нього підхід.
Під’єднання шрифтів @ font-face в файлі стилів
Властивість CSS @font-face надає можливість втілити на сайт нестандартні шрифти, які можна вибрати в мережі або створити самостійно.
Синтаксис CSS для оголошення користувацького шрифту дуже простий. Потрібно лише зазначити назву шрифту, джерело файлу шрифту і його можна застосувати до будь-якого елементу.
Оскільки різні браузери підтримують різні формати користувацьких шрифтів. Щоб уникнути колізій у відображенні на сайті і домогтися кросбраузерності, краще використовувати наступний спосіб.
body {
font-family: 'PT Sans Narrow', sans-serif;
}
Примітка: знак "?" Після Din.eot обов'язковий для адекватного спрацювання шрифту в IE, тому IE намагається використовувати як адресу файлу все, що записано після першої відкриваючої дужки і до самої останньої закриваючої дужки.
Колекція шрифтів Google Font
Google створив онлайн сервіс, де можна вибрати нестандартний шрифт для сайту (кількість доступних онлайн шрифтів постійно збільшується і серед них багато кириличних).
На сервісі Google Web Fonts містяться інструкції по підключенню вибраного шрифту до сайту, проведення налаштування зовнішнього вигляду онлайн шрифту і отримання повного набору CSS властивостей, які потрібно додати у файл стилів сайту.
Вибраний онлайн шрифт для сайту буде довантажуватися до браузера користувача з серверів Google, що дозволить не створювати додаткове навантаження на сервер власного хостингу, як у випадку, коли онлайн шрифти для сайту зберігаються на його хостингу.
Google має величезні технічні потужності і затримок із завантаженням потрібних онлайн шрифтів для сайту не виникає. Якщо користувач вже побував на сайтах, де використовують Google Font API, то підвантажені додаткові веб-шрифти для сайту швидше за все вже будуть в кеші браузера відвідувача.
Всі онлайн шрифти в Google Font API поширюються за вільною ліцензією і даний спосіб їх під’єднання до сайту буде кросбраузерним за замовчуванням.
Іконковий шрифт Line Awesome
Шрифт LineAwesome - гідна заміна FontAwesome. Ці шрифти містять колекції масштабованих векторних іконок. Іконки можна форматувати за допомогою css-властивостей, встановлювати для них колір, розмір, тінь і багато іншого.