Мета роботи. Ознайомитися з сучасними чат-ботами зі штучним інтелектом. Це динамічні комп’ютерні програми, що відтворюють людську розмову за допомогою тексту чи голосу, подібно до звичайних чат-ботів.
АІ Чат-боти
Чат-бот — це складне програмне забезпечення або програма, яка віддзеркалює людські розмови за допомогою текстових або голосових взаємодій. Він знаходить корисність у сферах бізнес-споживач (B2C) і бізнес-бізнес (B2B), оптимізуючи завдання та скорочуючи витрати. Інтеграція помічників чат-ботів оптимізує ресурси підтримки, зменшує операційні витрати та розширює доступність обслуговування клієнтів у неробочий час.
Завдяки передовим технологіям, таким як штучний інтелект та машинне навчання, розуміння природної мови NLU(Natural Language Understanding) і обробка природної мови NLP (Natural Language Processing), чат-боти залучають користувачів до реалістичних розмов за допомогою інтерфейсів обміну текстовими повідомленнями.
Основне призначення чат-ботів — автономне вирішення запитів користувачів без втручання людини. Чат-боти відмінно справляються з багатозадачністю, оперативно реагують на запити користувачів, підвищують взаємодію і мінімізують час відповіді. Крім того, ці адаптивні помічники легко інтегруються в різноманітні платформи, такі як веб-сайти, LiveChat і соціальні мережі, забезпечуючи зручну та широку взаємодію між клієнтом і бізнесом.
ChatGPT
Chat GPT — це модель обробки мови, що розроблена OpenAI, яка використовує нейронну мережу для створення тексту.
Рис.1. Інтерфейс ChatGPT
ChatGPT використовує техніку «генерування шляхом передачі», щоб отримати більш природний текст. Він приймає промпт-«підказку» (речення або запитання) як вхідні дані та генерує відповідь, використовуючи інформацію, отриману під час навчання. Оскільки чат-бот має пам’ять, він цілком здатний вільно продовжити речення чи розмову. Інтенсивне навчання дозволяє ChatGPT розуміти зв’язок між словами та реченнями.
Від початку ChatGPT задумувався з метою створення автоматичних відповідей. Варто скеровувати його з підказкою для кожної можливої ситуації. Таким чином, він запропонує адаптовані відповіді для кожної ситуації. З часом чат-бот стане розумнішим і природнішим.
Використання ChatGPT
- Генерація відповідей на запитання користувача.
- Автоматичний мовний переклад.
- SEO контент для веб-сайтів.
- Контент для соціальних мереж.
- Написання сценаріїв для фільмів і серіалів.
- Написання комп'ютерних кодів.
- Створення діалогу відеоігор.
- Написання звітів.
- Формування підсумків і запитань-відповідей (FAQ).
- Написання професійних електронних листів.
- Складання віршів.
Є кілька аспектів програми Chat GPT, які менш відомі широкій громадськості. Наприклад, навчання штучного інтелекту конкретними даними (для покращення результатів у певних сферах). Це збільшує його продуктивність у десять разів. Існують також комбінації клавіш або команди, які дозволяють створювати резюме або перекладати.
Об’єднання кількох шаблонів із моделями ChatGPT збільшує функціональність програми. Більш конкретно, наприклад, використання цього штучного інтелекту в поєднанні з моделлю розпізнавання мови може дозволити створити голосового помічника. Веб-розробники зможуть простіше писати код на Python, HTML, JavaScript тощо.
Величезна бібліотека промптів для Chatgpt.
Обмеження ChatGPT
- ChatGPT може генерувати неправильні, безглузді та навіть не об'єктивні відповіді. Це пов'язано з тим, що чат-бот не має єдиного джерела правди і свої тексти він створює виключно на підставі наявних даних у своїй базі.
- ChatGPT поки не здатний ставити уточнюючі питання користувачам, тому часто просто вгадує, про що йдеться. Через це він може бути надто багатослівним, часто повторювати деякі слова та фрази, надавати недоречні відповіді.
- Pнання ChatGPT про світ обмежені 2021 роком. Тобто він знає, яка сьогодні дата, але нічого не може сказати про події після 2021 року.
Промти для ChatGPT
Промти – це короткі фрази (підказки), які допомагають ChatGPT зрозуміти, який текст потрібно створити. Наприклад, якщо потрібно написати статтю про котів, ви можете використовувати промт “Які особливості у котів?”. Щоб використовувати промти в ChatGPT, потрібно ввести їх у поле введення. ChatGPT використовує цю інформацію, щоб створити текст на основі введеного промту.
Як написати ідеальні промти ChatGPT і стати автором підказок
Поради для кращого результату
- Використовувати чіткі та конкретні промти. Чим чіткіше і конкретно визначено запит, тим точніший і якісніший результат отримається.
- Використовувати ключові слова. Додавання ключових слів у промти допоможе ChatGPT зрозуміти, який контент потрібно отримати.
- Використовувати додаткові параметри. ChatGPT пропонує додаткові налаштування, які допоможуть отримати більш точний результат.
- Використовувати граматично правильні речення. Якщо промт містить граматичні помилки, це може вплинути на якість отриманого контенту.
- Перевіряти результати. Завжди перевіряти результати щодо помилок і неточностей, щоб переконатися, що отриманий текст відповідає потребам і критеріям якості.
- Використовувати різні типи промтів. ChatGPT підтримує різні типи промтів, включаючи запитання, заяви, описи та інші. Використання різних типів промтів може допомогти отримати різноманітніший і корисніший контент.
- Бути терплячими. ChatGPT може вимагати певного часу для створення контенту, особливо якщо запитується більш складний або технічний контент.
- Вибрати правильну довжину тексту. ChatGPT може створювати тексти різної довжини, залежно від промту. Потрібно визначити правильну довжину тексту для даної мети та аудиторії.
- Перевірити вміст на унікальність. Хоча ChatGPT створює тексти автоматично, вони мають бути унікальними та не копіювати існуючий контент.
- Використовувати промти, щоб створювати якісний контент. ChatGPT – це потужний інструмент для створення контенту, але щоб отримати найкращий результат, необхідно знати, як використовувати промти та визначити цілі та потреби.
Bard AI
Bard AI — офіційний генератор тексту та контенту від Google, схожий на GPT-3 і GPT-4. Він здатний створювати оригінальний та творчий текст за допомогою своєї нейронної мережі. Як і ChatGPT, він також має пам’ять і тому може підтримувати розмову протягом тривалого часу.
Рис.2. Інтерфейс Bard AI
Bard AI використовує мережу LaMDA для розуміння та створення людської мови, щоб мати можливість правильно розмовляти. Bard AI може відповідати на запитання з широкого кола тем. Його запрограмовано на виконання різноманітних завдань в автоматичному режимі.
Bing Chat
Bing Chat засновано на тій самій моделі, що й ChatGPT від OpenAI, пропонує легший доступ і зручність у порівнянні з конкурентами, виводячи Microsoft вперед на ринку онлайн-пошуку. Користувачі можуть використовувати Bing Chat у браузерах Edge або Chrome. Система розмовна і дозволила Microsoft захопити позиції Google, незважаючи на те, що останній домінує на ринку онлайн-пошуку.
Використання Bing Chat в Edge
- Натисніть піктограму Bing у верхньому правому куті екрана (синя буква «B»).
- У нижній частині діалогового вікна, що з’явиться, введіть своє запитання.
- Надішліть своє запитання та чекайте на відповідь.
Рис.3. Інтерфейс Bing Chat
Після короткої паузи Bing Chat відповість на запитання на основі веб-результатів і своєї мовної моделі, а також має надати цитати та посилання, щоб продемонструвати, що привело його до представлених висновків. Можна поставити додаткові запитання, які можуть уточнити пошук або заглибитися глибше, і чат-бот відповість, враховуючи попередні запитання.
Використання Bing Chat в Chrome
- Відкрийте Chrome
- Перейдіть до bing.com
- Натисніть значок «Чат» у верхньому лівому куті екрана
- У діалоговому вікні, що з’явиться, введіть своє запитання
- Надішліть запит і чекайте на відповідь
Рис.4. Інтерфейс Bing Chat у браузері Chrome
Bing Chat дещо обмежений у Chrome – можна надіслати лише п’ять повідомлень, перш ніж розмову буде скинуто, а промпти (підказки) обмежені 2000 символами замість 4000. Ці обмеження можна обійти за допомогою браузера Edge.
Доступ до Bing Chat значно легший, ніж до більшості частин ChatGPT, а його найновіші функції взагалі не заблоковані платним доступом, тож можна використовувати найновіші опції та функції без жодних бар'єрів.
YouChat
YouChat пошуковий помічник із штучним інтелектом, який живе у пошуковій системі. Завдяки впровадженню цитування та даних у реальному часі You.com вдосконалив велику мовну модель для підвищення релевантності та точності. Вона дозволяє знаходити відповіді на складні питання і розкриває функціональність, що ніколи раніше не зустрічалася в пошукових системах.
Рис.5. Інтерфейс YouChat
YouChat 2.0 поєднує в собі найкраще із трьох світів:
- Computer-Assisted Learning. Навчання за допомогою комп'ютера
- Велика мовна модель, змішана з розмовами на основі АІ
- Додатки You.com, веб-посилання та цитати
Тепер можна спілкуватися з YouChat та отримувати результати в режимі реального часу у різних форматах, включаючи діаграми, зображення, відео, таблиці, графіки, текст та код.
ChatSonic
Chatsonic — це неймовірно потужний розмовний чат-бот зі штучним інтелектом, створений для усунення обмежень ChatGPT від OpenAI. Вдосконалений чат-бот штучного інтелекту заснований на новітній моделі GPT-4 і використовує технологію обробки природної мови (NLP) і машинного навчання для автоматизації процесу створення тексту та зображень.
Рис.6. Інтерфейс Chatsonic
GPT — це генеративна попередньо навчена мовна модель Transformer, навчена на даних з Інтернету для генерування відповідей у разі отримання підказки. GPT-3 був навчений поєднанню навчання під наглядом і навчання за допомогою зворотного зв’язку людини (RLHF).
Технології, що вбудовані в Chatsonic
- Google Knowledge Graph. Chatsonic інтегровано з пошуком Google, який допомагає генерувати фактичну інформацію, включно з темами в реальному часі. Потужний інструмент, пов’язаний із Google, допомагає отримувати найновішу інформацію щодо актуальних тем і в реальному часі. Можна миттєво писати та досліджувати поточні події.
- GPT-4 від Open AI, є точно налаштованою версією GPT-3.5 (Generative Pre-trained Transformer). Це модель глибокого навчання нейронної мережі ML, яка навчається за допомогою даних для генерування відповідей на запити в розмовній формі.
- Stable Diffusion. Це потужна модель глибокого навчання, генерації тексту в зображення, яка допомагає генерувати реалістичні та деталізовані зображення за умови надання текстового опису. Це допомагає створювати унікальні та креативні твори мистецтва. Chatsonic з інтеграцією допомагає створювати приголомшливі зображення AI.
- DALL-E від OpenAI — це модель глибокого навчання, яка допомагає генерувати зображення з введеного тексту за допомогою набору даних пар текст-зображення. Одним словом, модель допомагає генерувати цифрові зображення за допомогою підказок. Chatsonic інтегровано з DALL-E, що допомагає миттєво створювати дивовижні та унікальні AI Art.
- NLP– це здатність комп’ютерної програми розуміти людську мову, коли вона написана чи усна. Chatsonic за допомогою NLP підтримує розпізнавання голосу, що допомагає віддавати голосові команди та економить багато часу та сил. Chatsonic також відповідає, як Siri чи Google Assistant.
- Complex data pipeline. Chatsonic за допомогою складного конвеєра даних допомагає отримувати вміст від Google у режимі реального часу та додає посилання за допомогою ШІ.
Chatsonic — це доступний і простий у використанні помічник чат-бота зі штучним інтелектом, який може допомогти заощадити час і зусилля, надаючи при цьому високоякісний контент. Завдяки передовій технології штучного інтелекту, швидким і точним результатам і економічній ефективності Chatsonic може допомогти створювати винятковий контент швидко й легко.
Jeeves.Ai
Jeeves — це інструмент на основі штучного інтелекту, розроблений для того, щоб допомогти користувачам швидко й легко аналізувати свої дані, не вимагаючи великих технічних знань. Платформа забезпечує легкий аналіз за допомогою створених ШІ висновків і пропонованих запитань, що дозволяє користувачам отримати цінну інформацію про свої дані за лічені секунди. Технологія NLP платформи, високоякісні діаграми та безпечні з’єднання даних дозволяють користувачам легко підключати свої дані з різних джерел і аналізувати їх у режимі реального часу.
Рис.7. Інтерфейс Jeeves
Завдяки зручному дизайну та політиці безкоштовного використання Jeeves є доступним і зручним рішенням для окремих осіб і компаній, які хочуть отримати цінну інформацію про свої набори даних. Jeeves підтримує дані з різних джерел, зокрема Google Sheets, Excel, Salesforce тощо.
Poe
Poe - інноваційний мобільний додаток, багатофункціональний інструмент штучного інтелекту (AI). Ця грандіозна платформа об'єднує найпотужніші моделі ШІ. Наразі можна використовувати ChatGPT, Claude, GPT-4, Sage та Dragonfly (але є багато інших). Його мета є надати централізований і спрощений доступ до цих передових технологій. Завдяки Poe тепер можна запитувати всі ці ШІ одночасно або вибрати запит лише до одного з них.
Рис.8. Інтерфейс Poe
Poe розроблено компанією Quora з метою надання персоналізованого та індивідуального досвіду для кожного користувача. Кожен ШІ, доступний на платформі, має свої сильні сторони та обмеження. Залежно від конкретних вимог програма пропонує найбільш відповідне рішення. Наприклад, для вирішення складних завдань пропонується Claude+, а Dragonfly виділяється лаконічністю та чіткістю відповідей. З іншого боку, якщо використовувати інші мови, ніж англійську, рекомендуються Sage і ChatGPT (3.5).
Промпти для різних нейромереж
Промпт — це спосіб поставити запитання чи підказку штучному інтелекту, щоб отримати відповідь чи результат. Промпти застосовуються для різних цілей та з різними моделями.
Використання промптів
- Для створення тексту за допомогою мовних моделей, таких як ChatGPT. А Bing чи You.com можуть знайти за підказкою інформацію в інтернеті.
- Створення зображень за описом у Stable Diffusion або Midjourney.
- Генерації музики з вокалом та текстом за допомогою Jukebox, AIVA або SymFormer.
- Моделювання 3D-об'єктів або текстур за текстовим запитом.
- І навіть для відео! Наприклад, Runway Gen-1 дозволяє створювати якісні відео.
Текстові підказки стають частиною нашого життя: правильне складання промптів дозволяє людині говорити з АІ однією мовою.
Позитивні та негативні промпти: у чому різниця?
- Позитивні промпти - це будь-які текстові запити, які вводяться в нейромережі. Вони задають параметри для генерації.
- Негативні промпти — опис, який зменшує вагу певних характеристик або прибирає дефекти зображення. Вони допомагають сфокусувати модель і відсікти все зайве. Наприклад, якщо ввести «watermark», то це знизить шанс того, що нейромережа спробує додати водяний знак. Вказувати можна не лише недоліки. Так "too close shot" або "out of frame" зменшить ймовірність дуже близького кадрування.
Відео лабораторної роботи
Контрольні запитання
- Що таке AI чат-бот, навести приклади популярних AI чат-ботів?
- Як працюють AI чат-боти і які в них можливості?
- Де використовуються AI чат-боти? Навести переваги та недоліки використання AI чат-ботів?
- Яке майбутнє AI чат-ботів?
- Як AI чат-боти можуть бути використані для покращення якості навчання студентів?
- Які навички повинен мати AI чат-бот, щоб бути ефективним?
- Яким чином можна покращити точність та ефективність AI чат-ботів?
- Якими етичними проблемами пов'язані AI чат-боти?
- Що таке промт і для чого його використовують?
- Перелічити основні правила складання промптів для отримання якісного рекультату.
Лабораторне завдання
- Ознайомитися з теоретичними матеріалами щодо AI чат-ботів та їх застосування.
- Здіснити низку експериментів з зазначеними ресурсами, варто їм задавати однакові питання, щоб оцінити повноту і якість наданої відповіді
- Ознайомитися з правилами складання промтів для АІ чат-ботів. Скласти докладний промт з певного питання. Задати питання кільком АІ чат-ботам і порівняти отримані результати.
- Під час захисту лабораторної роботи вільно володіти теоретичним матеріалом: особливості АІ чат-ботів, вимоги щодо складання промптів, фактори, що впливають на отримані результати навчання, усталені терміни, коло практичного застосування АІ чат-ботів.
Зміст звіту
- Назва та мета виконання лабораторної роботи.
- Скріни основних етапів експериментів, фрагменти розмов, приклади промптів.
- Аналітичні висновки щодо властивостей АІ чат-ботів для отримання якісних результатів.